facebook wirtualny spacer jak dojechać plan lekcji dla nauczycieli napisz do nas BIP wynajem sal
DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR

Aktualności LOWE

Warsztaty scrapbookingu

Warsztaty florystyczne


21 października gościliśmy w świetlicy w Grzybinach. Tutaj odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych w ramach LOWE warsztatów florystycznych. W nawiązaniu do pory roku, darów natury aktualnie dostępnych i zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych temat tych warsztatów to florystyka jesienna i okolicznościowa.

21 października gościliśmy w świetlicy w Grzybinach. Tutaj odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych w ramach LOWE warsztatów florystycznych. W nawiązaniu do pory roku, darów natury aktualnie dostępnych i zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych temat tych warsztatów to florystyka jesienna i okolicznościowa.
Warsztaty Makramy


20 października gościliśmy w świetlicy w Kramarzewie i dla tamtejszej grupy zorganizowaliśmy Warsztaty Makramy. To sztuka plecionkarska, która w ostatnim czasie przeżywa swój renesans i szturmem zdobywa wnętrza w stylu boho. Poza tym to naprawdę fajne, wyciszające i kreatywne zajęcie.

W gronie kilku pań – mieszkanek Kramarzewa i okolic zrealizowaliśmy warsztaty, a pierwsze efekty ich działań dokumentuje tych kilka fotografii poniżej. Było bardzo sympatycznie i twórczo. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.
Harmonogram wydarzeń planowanych w październiku 2020 r.


Zajęcia kompetencji cyfrowych


Od 2 października realizujemy kurs komputerowy w ramach działalności Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Działdowie. Sympatyczna grupa, więc liczymy na efekty ☺ - te wymierne informatyczne i te dodane - z budowania społeczeństwa edukacyjnego i wzajemnie wspierającego się w działaniach, motywującego do aktywności. Przed nami jeszcze cztery spotkania – każdy czwartek do końca października – pracownia informatyczna PDCKU DAR.

Spotkanie


Piątkowym spotkaniem otworzyliśmy cykl warsztatów dla rodziców realizowanych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Działdowie. Spotkanie owocne, a obecne na nim mamy zadowolone. Dziękujemy za Waszą obecność i aktywność w czasie warsztatów.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z takiej formy doskonalenia, jeśli czuje, że w temacie odpowiedzialnego rodzicielstwa wciąż jeszcze warto przedyskutować niektóre zagadnienia z fachową kadrą, ale też z innymi rodzicami, skonfrontować swoje spojrzenie i wiedzę, z tym, jak to postrzegają inni - zachęcamy do uczestnictwa.

Warsztaty to nie tylko dawka wiedzy, ale też rodzicielskiego wsparcia. Zachęcamy i zapraszamy. Możemy razem wypić kawę, zrobić coś dla siebie, a przy okazji dla dobra naszych rodzin.Za nami pierwsze zajęcia prowadzone w ramach przedsięwzięcia LOWE.


22.09.2020 w Publicznym Działdowskim CKU DAR przy ul. Polnej 11a w Działdowie odbyły się warsztaty artystyczno – rękodzielnicze – Quilling. Kameralna grupa, sympatyczna atmosfera i wspólne działanie.

Obok praktycznej umiejętności – czyli poznania techniki rękodzielniczej, jaką jest tworzenie elementów dekoracyjnych z pasków papieru, udało się zbudować dobry klimat i sympatycznie spędzić czas. Dziękujemy Wszystkim uczestniczkom za kreatywne podejście do tematu i wspólne popołudnie.
Wydarzenia planowane w miesiącu wrześniu 2020 …

Budujemy partnerstwo lokalne ….


Za nami pierwsze spotkania wpisujące się w budowanie partnerstwa lokalnego. Jest nam niezmiernie miło, że zacieśniamy współpracę z Biblioteką – Centrum Kultury w Burkacie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrekcji oraz całej społeczności ośrodków podległych Centrum (Paniom pracującym w gminnych świetlicach i bibliotekach), udaje nam się powoli docierać do lokalnych odbiorców, wyczuwać ich potrzeby i budować zaangażowaną wspólnotę. Te pierwsze spotkania celowane są w ustalanie wspólnego rytmu działania, określaniu warunków współpracy, badaniu potrzeb i możliwości środowiskowych.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i zaangażowanie, wszak cel jest spójny i zmierza do poprawy jakości życia (tego edukacyjnego, kulturalnego i wspólnotowego) naszej miejskiej i gminnej społeczności.